رم یکی از کلیدی ترین اجزای کامپیوترها است. انتخاب برند مناسب و مقدار مناسب با توجه به سیستم شما می تواند کمک کند سیستم بهتر و قوی تری داشته باشید. سیستم کامپیوتر شما هرچه RAM بیشتری داشته باشد، می تواند از پس اجرای برنامه های بیشتری به طور همزمان بر آید. البته در عمل می توانید با میزان RAM کم نیز برنامه های زیادی را اجرا کنید، ولی در نهایت کامپیوترتان، کند تر از حالت معمول می شود.

با در نظر گرفتن استاندارد های بازار حد اقل  رم مورد نیاز سیستم برابر با ۴ گیگابایت است؛ به این معنی که سیستم از پس ابتدایی ترین فعالیت های کامپیوتر بر می آید. اما خوب همیشه سعی کنید یک حاشیه امنیت برای سیستم خود در نظر بگیرید پس در انتخاب یک رم 8 گیگابایت برای سیستم خود شک نکنید. این میزان رم خیال شما را از بابت اجرای نرم افزارهای معمول گرافیکی و پردازشی و همچنین اغلب بازی‌های موجود در بازار راحت می‌کند.

RAM  از از قطعات ارزان در کامپیوتر به حساب می آید، و به راحتی قابل ارتقا است، شاید خرید RAM های با حجم بالا وسوسه کننده باشد، ولی در این زمینه چندان هم نیازی به هزینه اضافی ندارید. شاید این مبلغ را بتوانید صرفه جویی کرده یا حتی برای خرید تجهیزات مهم دیگری از جمله CPU یا کارت گرافیک هزینه کنید.

برند کروشیال که زیر مجموعه شرکت ماکرون است همیشه در تولید رم یکی از پیشگامان صنعت معموری و یا حافظه در جهان است. تولید انواع حافظه یا همان رم در حجم ها و کارایی های مختلف که از کوچکترین فعالیت های این شرکت چند ملیتی است.

قعطا برای کسی که به دنبال بازی و یا انجام کارهای گرافیکی است وجود رم با سرعت بالا و کیفیت بیشتر جزو دغدغه های اصلی است چرا که کاملا میزان رم بر فعالیت سیستم به صورت مستقیم تاثیر گذار است. کروشیال رم 16 گیگ با سرعت 2666 مگاهرتز را دقیقا برای این افراد تهیه کرده  و به راحتی با پردازنده های AMD و INTEL سازگار خواهد بود.

امروزه گویا برای آنکه یک سیستم چابک و سریع داشته باشید که از پس پردازش نرم‌افزارهای مدرن بر آید، باید رم سیستم را ارتقا دهید. ذکر چند نکته اساسی برای ارتقای رم سیستم ضروری است.

اما اگر به شکل ویژه و تخصصی در حوزه نرم‌افزارهای گرافیکی و بازی‌های مدرن مشغول هستید، قطعا حداقل  میزانرم  ۱۶ گیگابایت چیزی است که به آن نیاز خواهید داشت. معمولا بیشتر از این میزان رم برای کامپیوتر های خانگی نیازی نیست ، مگر آنکه هدف خاصی از کار با سیستم مقصود شما باشد.

 

نتیجه گیری:

اگر به دنبال خرید یک رم با کیفیت و سرعت بالا و با اصالت هستید برند کرشیال می تواند بهترین انتخاب شما باشد شرکتی که علاوه بر چیپ های خود برای سایر برندها همانند ژل،کینگ و … چیپ تولید می کند.سرعت زیاد و تنوع زیاد در تولید مموری، می تواند شما را از سایر برند ها بی نیاز کند.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here