انتخاب مادربرد مناسب برای سیستم بسیار حاثز اهمیت است.  چرا که تمامی اجزاء کامپیوتر بر روی آن سوار می شوند و در اصطلاح از آن فرمان می برند.  پس انتخاب یک مادربرد قدرتمند که دارای پورتهای کافی و درعین حال قدرت کافی باشد کمک شایانی می کند که سیستمی که شما تهیه کردید به بهترین شکل ممکن فعالیت کند.

مادر برد سوپر مینی H110I-PLUS محصولی دیگر از کمپانی بزرگ و مطرح ASUS با اندازه ای معادل 17CM*17CM  که  از سایر مادربرد های مینی هم کوچتر است که البته با توجه به اندازه خیلی کوچکش میزان قابل توجهی از پرت ها را در خود گنجانده است.

طراحی منحصر به فرد مدار به همراه تنظیم کننده های ولتاژ داخلی، برای محافظت بیشتر از چیپ ست پورت های اتصال و کدک های صوتی شما، در برابر آسیب های ناشی از تغییرات ناگهای ولتاژ منبع تغذیه شما که ممکن است به هر دلیلی دچار افت شود.

این سری از مادر برد می توان گفت که بهترین انتخاب ممکن برای مینی کیس ها می باشد. البته که بر روی کیس های معمولی هم می توان به راحتی و بدون مشکل آن را سوار کرد.

دو عدد پورت USB3  در پنل جلویی مادر برد تعبیه شده که سرعت آن ۱۰ برابر بیشتر از نسل قبلی خود است، قرار داده شده است تا دیگر نگران دسترسی سخت به پورت های پشتی نباشد.

این مادربرد بر خلاف ظاهر کوچکش پرت های فابل توجهی از قبیل HDMI, DVI ,USB3 و چند پرت دیگر را در خود جای داده که این خود گواه بر کارامدی این مادربرد کوچک است.

 

در ین سری بر خلاف مدل های دیگر خبری از ۲ پرت PS2 نیست و در واقع یک پورت قرار داده شده است که اگر قصد استفاده از آن را دارید نیاز به یک تبدیل دارید البته با توجه به اینکه موس ها و کیبورد هایی که به تازگی تولید می شوند اکثرا با پورت USB سرو کار دارند قطعا نیازی به استفاده از آن نیست.

این مادر برد سوکت ۱۱۵۱، نسل شش و نسل هفت CPU را پشتیبانی می کند همچنین دارای دو اسلات رم که تا ۳۲ گیگ رم را از باس ۲۱۳۳ تا ۲۴۰۰ ساپورت می کند البته که باس 2666 رو هم میتوان بر روی این مادربرد سوار کرد ولی خوب در اصطلاح از باس 2133 شروع به خواندن می کند.

نتیجه گیری:

مادربردی کوچک در عین حال کاربردی دارای پرت های کافی بهترین گزینه برای مینی کیس ها و همچنین کیس های معمولی که فضای کمتری را اشغال کرده و شلوعی داخل سیستم شما را کمتر می کند. اگر قصد سر هم کردن یک سیستم معمولی برای کارهای عادی و روزانه را دارید این مادربرد یکی از بهترین گزینه های ممکن برای شما خواهد بود.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here